היערכות משפטית לגיל השלישי

חלק מהמאפיינים של המאה ה- 21 הם – צבירת רכוש רב ובעל אפיונים שונים לענייני ירושה, גם על ידי מעמד הביניים; הארכה משמעותית בתוחלת החיים;
יכולות רפואיות להארכת חיים למשך חודשים ושנים ארוכות גם למי שמצוי במצב של מגבלות פיזיות קשות וכן של מי שאיבד את כשרותו המשפטית. 

ההשלכות המחויבות מכך הן:
היערכות להתנהלות בשנים בהם חיים תחת מגבלות של כשרות הולכות ומחמירות = יפוי הכח המתמשך, מתן הנחיות לאי מתן טיפול רפואי מאריך חיים, מתן מתנות בחיים וכיו"ב

היערכות אחרי אריכות ימים – התייעצות והיערכות להעברה בין דורית מסודרת שתבטיח את קיום רצונכם בדרך של עריכת צוואה / צוואה הדדית / הסכמי ממון / הסדרת דרכי קבורה מיוחדים וכיו"ב

 

מאבקי ירושה

אם למרות כל הכוונות הטובות – התפתח מאבק ירושה, אזי יש להגן על צוואה שנערכה כדין או קיים צורך והצדק לתקוף את כשרותה של צוואה שנערכה שלא כדין.

השליטה של עורך דין סגל בפרטים ובחוק כמו גם הרגישות והמודעות שיש לו לחשיבות התא המשפחתי ונסיונו הרב בתחום, תבטיח לכם יעוץ נכון והוגן.

בין השאר תקבלו מעוה"ד סגל תמונה מלאה של:

  • האפשרויות השונות שעומדות בפניכם;
  • סיכוייכם;
  • הטקטיקה הנכונה לפעולה שמתאימה והולמת את אופי הסכסוך, האופי שלכם, יכולותיכם הכלכליות והנפשיות ורצונותיכם;

הבשלות והמקצועיות של עורך דין העוסק עשרות שנים בתחום, מאפשרים לעוה"ד סגל לבחור לכל לקוח ולקוח את הטקטיקה המתאימה לו לניהול סכסוך רגיש מעין זה, טקטיקה הנגזרת בין השאר מאופיו של הלקוח, צרכיו, יכולותיו לעמוד כלכלית ונפשית בהליכים או מצבים אלו ואחרים וכיו"ב.

עריכת צוואה

למרות שעניינה במה שיקרה לאחר אריכות ימיו – צוואה היא מבין המסמכים המשפטיים החשובים ביותר שעורך אדם בחייו.
לצוואה יש השלכות מאד חשובות על דברים בסיסיים ויסודיים: דאגה לגורל היקרים לנו ועתידם; היחסים שנותיר אחרינו בין יקירינו; אחדות המשפחה; הזכר והזיכרון שאנו משאירים אחרינו ועוד.
בעת כתיבת צוואה יש לתת את הדעת על נושאים רבים וביניהם: הגנה מפני תקיפתה בעתיד, שמירה ככל הניתן על שלמות המשפחה, סוגיות מס ותכנון מס, מגבלות שקיימות על מוריש בצוואה ביחס לנכסים שונים כגון קופות גמל, קרנות השתלמות, זכויות במשקים חקלאיים), הגנה מפני אירועים בלתי צפויים בעתיד הן ביחס למוריש והן ביחס ליורשים; מתן ביטוי הולם ליורשים "מיוחדים" (קטינים, ידועים בציבור, פסולי דין, פושטי רגל וכד'); מתן הגנה וכיסוי הולמים ומלאים להגנת המוריש בחייו כגון עריכת "יפוי כח מתמשך" כתב הנחיות לאי טיפול מאריך חיים, ועוד.

עריכת צוואה כמו גם עריכת צוואה הדדית דורשים רגישות, ניסיון חיים, הבנה מקצועית והתנסות משפטית. שנות הניסיון הרבות וההתמחות המקצועית של עורך דין סגל גם כמגשר וגם כעורך דין ותיק בתחום, ביחד עם הטיפול האישי והרגיש, הם אלו שמבטיחים לך הלקוח/ה הצלחה מירבית ושמובילים לשביעות רצון מלאה של לקוחותיו

יולי 2012 – שירות חדש ויחודי: עו"ד סגל הוא בין עורכי הדין המעטים שהוכשר לערוך צוואה נוטריונית דיגיטלית. לצד זה הוא הוכשר לבצע הפקדה של צוואה כזו ברשם הירושה (ללא צורך שהמצווה יעשה זאת בעצמו כפי שנהוג היום), ומתן אישור אפוסטיל מהיום למחר!!.

 

ייפוי כוח מתמשך ומתן הנחיות לאי מתן טיפול מאריך חיים

באמצעות יפוי הכח המתמשך ניתן לקבוע, מבעוד מועד, ובשלב שהנכם מצויים בכשרות מלאה, מה יעשה בענייניכם השונים – הכספיים, הרפואיים, והאישיים – אם וכאשר מכל סיבה שהיא, תאבדו את יכולתכם לנהל עניינים אלו או חלקם, וכן לקבוע, מי יעשה זאת עבורכם ואף לתת לו הוראות פרטניות בענין.

כמי שהיה בין עורכי הדין הראשונים בארץ שהחל לעסוק בתחום יפוי הכח המתמשך וכמי שעוסק 30 שנה בתחומים משיקים יש לעורך הדין עמיר סגל את ניסיון חיים ואת הניסיון המקצועי ההכרחי לשם מתן ייעוץ וסיוע בתחומים אלו.

בהתאם לחוק החולה הנוטה למות, ובתנאים הקבועים בו, יכול כל אדם, בעודו מצוי בבריאות ובכשרות מלאה, לתת הנחיות לגבי רצונו לא לקבל טיפול מאריך חיים במקרים בהם לא יהיה עוד מסוגל לתת הנחיות מעין אלו או לחלופין, לתת יפוי כח למי שיבחר, על מנת שזה ייתן את ההוראות במצב מעין זה תחתיו.

 

בין השאר ניתן לקבל מעוה"ד סגל שירות בתחומים אלו:
• ניהול וייצוג בסכסוכי ירושה;
• מתן ייעוץ משפטי מקיף להערכות משפטית לגיל השלישי;
• מתן ייעוץ משפטי מקיף לנושא תכנון וניהול העברת רכוש בין דורית ולרבות בנושא
        תכנון מס;
• עריכת צוואות;
• עריכת צוואות הדדיות;
• טיפול בקבלת צו ירושה, צו קיום צוואה;
• תביעות בשם העיזבון ונגד עיזבון;
• ניהול עיזבון;
• עריכת יפוי כח מתמשך;
• עריכת מסמך הנחיות לאי מתן טיפול מאריך חיים;