ירושה ועזבונות

עורך הדין עמיר סגל, בעל ותק של שלושים שנה בטיפול בנושאים ובתביעות מסוג אלו יוכל לתת לכם בהגינות, יושרה, יסודיות ומקצועיות –  את המענה ואת ההטיפול הטוב ביותר לסיטואציה המשפחתית שלכם.

החיים מלמדים שלמרבה הצער "זה קורה גם במשפחות הכי טובות…"!

לא אחת נושא הירושה הופך משפחות – גם טובות ומאוחדות – למסוכסכות ופגועות.

עורך הדין עמיר סגל, בעל ותק של עשרות שנים בטיפול בעריכת צוואות ובהעברה בין דורית של רכוש שנצבר, ובעל ניסיון רב מאד בניהול הליכים ותביעות בתחומים אלו ובמאבקי ירושה, יוכל לתת לכם בהגינות, יושרה, יסודיות ומקצועיות – את הטיפול הטוב ביותר כדי לפעול בדרך שתמנע ככל הניתן סכסוכים מעין אלו, לייצג אתכם נאמנה בסכסוכי ירושה שכבר נקלעתם אליהם, ולהעניק לכם את המענה המתאים ביותר עבורכם, לסיטואציה המשפחתית שלכם ולפעול, לפי התנאים והצורך, להגן על תוקף הצוואה שנערכה עבורכם ולחלופין, במידת הצורך, להתנגד לתוקף צוואה שפוגעת בזכויותיכם.

השליטה של עורך דין סגל בפרטים ובחוק כמו גם הרגישות והמודעות שיש לו לחשיבות התא המשפחתי וניסיונו המקצועי הרב בתחום, תבטיח לכם יעוץ אישי צמוד נכון והוגן.

הבשלות והמקצועיות של עורך דין העוסק עשרות שנים בתחום, מאפשרים לעוה"ד סגל לבחור לכל לקוח ולקוח את הטקטיקה המתאימה לו לניהול סכסוך רגיש מעין זה, טקטיקה הנגזרת בין השאר מאופיו של הלקוח, צרכיו, יכולותיו לעמוד כלכלית ונפשית בהליכים או מצבים אלו ואחרים וכיו"ב. 

גם אם עדין אינכם שם, וכל רצונכם זה להבטיח את זכויותיכם או זכויות היקרים לכם ולמנוע מאבקי ירושה כואבים ומכוערים יעוץ והערכות נכונה לפני, כמו גם טיפול נכון אחרי – יכול בהחלט למנוע את זה או לפחות למזער את הנזקים!

מאבקי ירושה

אם למרות כל הכוונות הטובות – התפתח מאבק ירושה, אז יש להגן על צוואה שנערכה או – אם קיים צורך והצדק – לתקוף את תקיפותה. 

השליטה של עורך דין סגל בפרטים ובחוק כמו גם הרגישות והמודעות שיש לו לחשיבות התא המשפחתי ונסיונו הרב בתחום, תבטיח לכם יעוץ נכון והוגן.

בין השאר תקבלו מעוה"ד סגל תמונה מלאה של:

– האפשרויות המשפטיות והטקטיות השונות שעומדות בפניכם;

– סיכוייכם בכל אופציה;

– המלצה לטקטיקה הנכונה לפעולה שמתאימה והולמת את אופי הסכסוך, האופי שלכם, יכולותיכם הכלכליות והנפשיות ורצונותיכם;

הבשלות והמקצועיות של עורך דין העוסק עשרות שנים בתחום, מאפשרים לעוה"ד סגל לבחור לכל לקוח ולקוח את הטקטיקה המתאימה לו לניהול סכסוך רגיש מעין זה, טקטיקה הנגזרת בין השאר מאופיו של הלקוח, צרכיו, יכולותיו לעמוד כלכלית ונפשית בהליכים או מצבים אלו ואחרים וכיו"ב.

עריכת צוואה

למרות שעניינה במה שיקרה לאחר אריכות ימיו – צוואה היא מבין המסמכים המשפטיים החשובים ביותר שעורך אדם בחייו.

לצוואה יש השלכות מאד חשובות על דברים בסיסיים ויסודיים: דאגה לגורל היקרים לנו ועתידם; היחסים שנותיר אחרינו בין יקירינו; אחדות המשפחה; הזכר והזיכרון שאנו משאירים אחרינו ועוד.

בעת כתיבת צוואה יש לתת את הדעת על נושאים רבים וביניהם: הדרכים שנקבעו בחוק ובפסיקה לעריכת צוואה באופן שייגנו ככל הניתן מפני תקיפתה בעתיד; שמירה ככל הניתן על שלמות המשפחה; סוגיות מס ותכנון מס; מגבלות שקיימות על מוריש בצוואה ביחס לנכסים שונים כגון קופות גמל, קרנות השתלמות, זכויות במשקים חקלאיים; הגנה מפני אירועים בלתי צפויים בעתיד הן ביחס למוריש והן ביחס ליורשים; מתן ביטוי הולם ליורשים "מיוחדים" (קטינים, ידועים בציבור, פסולי דין, פושטי רגל וכד'); מציאת דרכים ומתן הגנה לצרכי המצווה עד אריכות ימיו, כגון עריכת "יפוי כח מתמשך", כתב הנחיות לאי מתן טיפול מאריך חיים, ועוד.

עריכת צוואה כמו גם עריכת צוואה הדדית דורשים ניסיון מקצועי, רגישות, ניסיון חיים, הבנה מקצועית והתנסות משפטית. שנות הניסיון הרבות וההתמחות המקצועית של עורך דין סגל גם כמגשר וגם כעורך דין ותיק בתחום, ביחד עם הטיפול האישי והרגיש, הם אלו שמובילים לשביעות רצון של לקוחותיו, ומבטיחים לך כלקוח/ה שקט וביטחון והצלחה מירבית.

ייפוי כוח מתמשך והנחיות בנושא הארכת חיים

יפוי הכח המתמשך נועד לאפשר לכם לקבוע, מבעוד מועד, ובשלב שבו הנכם מצויים בכשרות מלאה, איך יטופלו ענייניכם השונים – הכספיים, הרפואיים, והאישיים – אם וכאשר מכל סיבה שהיא, תאבדו את יכולתכם לנהל עניינים אלו, וכן לקבוע, מי יעשה זאת עבורכם ואף לתת לו, מראש, הוראות פרטניות בענין.

כמי שהיה בין עורכי הדין הראשונים בארץ שהחל לעסוק בתחום יפוי הכח המתמשך וכמי שעוסק 30 שנה בתחומים משיקים יש לעורך הדין עמיר סגל את ניסיון חיים ואת הניסיון המקצועי ההכרחי לשם מתן ייעוץ וסיוע בתחומים אלו.

מתן הנחיות בנושא הארכת חיים "מלאכותית"
בהתאם לחוק החולה הנוטה למות, יכול כל אדם המצוי בבריאות ובכשרות מלאה, לתת הנחיות לגבי רצונותיו למנוע פעולות להאריך רפואית את חייו, במקרה שבו יחלה במחלה סופנית ויוגדר כ"חולה הנוטה למות" או לתת מראש יפוי כח למי שהוא בוחר, לקבל במצב כזה את ההחלטות במקומו.

  • מתן ייעוץ משפטי מקיף להיערכות משפטית לגיל השלישי;
  • מתן ייעוץ משפטי מקיף לנושא תכנון וניהול העברת רכוש בין דורית ולרבות בנושא תכנון מס;
  • עריכת צוואות;
  •  עריכת צוואות הדדיות;
  •  הוצאת צו ירושה, הוצאת צו קיום צוואה וניהול עיזבון
  •  עריכת יפוי כח מתמשך;
  • עריכת מסמך הנחיות לאי מתן טיפול מאריך חיים;
  • ייצוג בסכסוכי ירושה;